Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

DO KOLEŻANEK I KOLEGÓW - UCZESTNIKÓW STRAJKU W DNIU 27 MAJA 2008 ROKU

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Pracownikom oświaty, którzy poparli protest Związku Nauczycielstwa Polskiego i przystąpili do strajku.

W naszym województwie, po roku 1990, nigdy nie odnotowaliśmy tak dużej mobilizacji środowiska oświatowego, tak dużego solidaryzmu zawodowego. To dobrze, że znakomita większość z nas, pomimo róznych utrudnień, potrafiła "przekroczyć Rubikon" i powiedzieć dość niskim pensjom, obrażaniu i lekceważeniu pracowników oświaty.

Jakkolwiek jedna jaskółka wiosny nie czyni, jest zapowiedż spotkania przedstawicieli Rządu ze związkami zawodowymi działającymi w oświacie w dniu 30.05.2008 roku. Mają być prowadzone negocjacje w trzech zespołach: ds. płac, ds. emerytur oraz zmian w prawie oświatowym. Szkoda jednak, że do negocjacji z Rządem, o które upominały się wszystkie związki zawodowe, dochodzi dopiero pod wpływem strajku.

Działaliśmy nie tylko w interesie naszej grupy zawodowej, zgłosiliśmy postulaty również w interesie samorządów, rodziców i ich dzieci, ponieważ pogłębianie się negatywnych emocji wsród nauczycieli, pracowników administracji i obsługi wpływa na standard i jakość kształcenia.

Dziękujemy jeszcze raz za udział w strajku i wyrażamy nadzieję, że solidarność zawodowa pozostanie trwałą cechą naszego środowiska. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy strajk popierali, nie mogąc czynnie w nim uczestniczyć.

Dziękujemy również Członkom wszystkich związków zawodowych działających w łomżyńskiej oświacie za wyrazy poparcia i włączenie się do akcji strajkowej prowadzonej przez ZNP. we wspólnym działaniu mamy większą szansę osiągnięcia sukcesu w realizacji zgłoszonych postulatów.

Zarząd Oddziału
so, 31 maja 2008 09:59
Data ostatniej edycji: so, 31 maja 2008 10:22:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę