Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

BĘDZIE STRAJK!!!

Większość nauczycieli i pracowników niepedagogicznych placówek oświatowych powiatu łomżyńskiego zadeklarowało w referendach strajkowych czynny udział w STRAJKU, który odbędzie się 27 maja 2008 roku.

APEL DO RODZICÓW

SZANOWNI PAŃSTWO

27 maja 2008r. to dzień strajku wszystkich pracowników oświaty, którym jest bliskie dobro polskiej oświaty i Waszych dzieci. Związek Nauczycielstwa Polskiego w porozumieniu z NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania podjął tak drastyczną decyzję wobec zagrożeń, jakie niosą postanowienia i zamierzenia polskiego rządu.

PRZECIWSTAWIAMY SIĘ DEGRADACJI OŚWIATY!!!

- walczymy o przedszkola z prawdziwego zdarzenia z fachową kadrą pedagogiczną, które muszą być dostępne wszystkim dzieciom (na wsi i w mieście), nie godzimy się z zastępowaniem ich poprzez tworzenie alternatywnych form wychowania przedszkolnego bez możliwości realizacji pełnego programu i bez zaplecza,

- przeciwstawiamy się wprowadzeniu bonu oświatowego, który doprowadzi do upadku szkół publicznych w małych miejscowościach, żądamy finansowania oświaty z budżetu państwa,

- żądamy zaprzestania eksperymentu na "żywym" organizmie dziecka poprzez ciągłe zmiany w programach i egzaminach,

- domagamy sie utrzymania dotychczasowego zakresu praw i obowiązków wynikających z KARTY NAUCZYCIELA,

- praca nauczyciela nie da się porównać z pracą "murarza", bo wymaga ona szczególnych predyspozycji psychofizycznych oraz ogromnej wiedzy, zatem powinna byc zaliczana do pracy w szczególnym charakterze,

- walczymy o godną płacę wszystkich pracowników oświaty, bo jesteśmy na szarym końcu w tabeli wynagrodzeń - zaś ludzie, od których zalężą losy młodego pokolenia, muszą być wynagradzani stosownie do swojej roli i stawianych przed nimi wymagań, aby w ogóle wybrali ten zawód!!!

Bądźcie również i Państwo naszymi sprzymierzeńcami w walce o słuszne prawa nauczycieli i pracowników niepedagogicznych! Od zrozumienia powyższych postulatów zalęży teraźniejszość i przyszłość naszych wspólnych wychowanków!!!

Zarząd Oddziału
so, 17 maja 2008 11:23
Data ostatniej edycji: so, 17 maja 2008 12:05:01

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę