Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 27 września 2023 napisz DONOS@

Pikieta nauczycieli przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim

Kilkuset nauczycieli, w tym połączone siły Solidarności oświaty i ZNP pikietowało przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim. Domagali się podwyżek płac, utrzymania przywilejów wynikających z Karty Nauczyciela, rozmowy o prywatyzacji szkół i bonach edukacyjnych.

Uzbrojeni w transparenty, flagi Solidarności oraz ZNP, gwizdki i instrumenty pedagodzy przemaszerowali przed Urząd, aby wręczyć wojewodzie petycję ze swoimi postulatami.

Według związkowców brakuje placówek, personelu i pieniędzy, a rząd ośmiesza się zbierając opinie nauczycieli, zamiast przedstawić gotowy projekt reformy polskiej oświaty.Źródło: Polskie Radio Białystok

Nauczyciele też chcą mieć pełne żołądki!!!

Białystok. Nie ma klasy bez dobrej kasy! Minister Hall kieruje oświatę w siną dal! Rząd tak podnosi nakłady, że nauczyciele wychodzą na dziady! - krzyczeli pedagodzy, którzy wzięli udział w manifestacji "Solidarności” i ZNP przed urzędem wojewódzkim.
Wicewojewodzie Wojciechowi Dzierzgowskiemu wręczyli petycję skierowaną do rządu i... dzwonek.

- To jest ostatni dzwonek dla polskiego rządu, żeby zaczął z nami normalnie rozmawiać - mówiła Krystyna Wasiluk, przewodnicząca oświatowej "Solidarności”. - Dwa miesiące temu złożyliśmy w ministerstwie edukacji petycję i... cisza.

Nauczyciele domagają się wzrostu wynagrodzeń o 50 proc. (do 2010 r). i zachowania prawa do wcześniejszej emerytury.

- Rząd chce nam zabrać te uprawnienia, a czy ktoś wyobraża sobie 80-letnią nauczycielkę pracującą z gimnazjalistami - pyta Wasiluk.

Źródło: GAZETA WSPÓŁCZESNA

Zarząd Oddziału
wt, 29 kwietnia 2008 20:44
Data ostatniej edycji: wt, 29 kwietnia 2008 21:13:54

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę