Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 49

Abonament polityczny

Polacy oddali już wiele tak nielicznym.... ale wtrącać się w relacje: naród – telewizor, to tak jakby wchodzić między młot a kowadło

W okresie tzw.: transformacji ustrojowej naród przeszedł już wiele. Na początek hiperinflacja zniszczyła oszczędności, później ktoś ukradł pieniądze z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, ruskie wcisnęli nam za dużo gazu, kilka tysięcy naszych chłopców “stabilizuje” militarnie sytuację na świecie. Elity na potęgę kombinują i kradną ale nikt, na Jowisza, nigdy nie przeszkadzał nam oglądać telewizji! Aż tu nagle, awantura o abonament. Ludziska nie płacą, więc trzeba ich zmusić. I to jak!? Specjalne uprawnienia dostanie listonosz a jak to nie pomoże to się będzie domniemywać, że każdy jest fanatykiem szklanego ekranu i słucha radia. Ale to się może źle skończyć. Wie to Sojusz Lewicy Demokratycznej. Wbrew zapowiedziom, prezydium Klubu nie podjęło decyzji w sprawie projektu nowelizacji ustawy (tej od Rywina), która ma ułatwić egzekwowanie abonamentu radiowo – telewizyjnego. I tu reakcja wasali była niespodziewana. Zatroskani o swoje trzódki, zaczęli narzekać szefowie mediów publicznych. Niektórzy to podobno nawet grozili, że z kanału SLD 24 zrobią znowu TVP Regionalną. Najlepszy był jednak przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia – Andrzej Długosz, który za przykład raju podał Wielką Brytanię gdzie “jak za okupacji” jeżdżą specjalne służby i sprawdzają kto odbiera sygnał i za niego nie płaci. Aż strach pomyśleć co chodzi po głowie przewodniczącemu.

Swoją drogą znamienita część mieszkańców tego kraju mieszka poza zakładem zamkniętym w Choroszczy. Więc czemu mówi się do nich tak czule, z naiwnym uśmieszkiem? Tiu, tiu, tiu, gziećny Kowalski, Nie będzie abonamenciku?! Nie będzie serialiku! Człowiek się czuje jak na oddziale noworodkowym dla dorosłych. Dlaczego? W imię zasad...!– odpowiedziałby Bogusław Linda. Zasady są za to proste. Obywatel ma płacić, a w nagrodę przypomni sobie po raz 50 – że kiedyś można było z piskiem opon wchodzić w zakręty dużym Fiatem, w serialu o milicjancie który został posłem. Jak naprawdę zmienił się przystojniak, który już bez hitlerowskiego mundury prowadzi teleturniej. A dowódca T34 wcale nie ożenił się z Marusią bo nazywa się Pedros. Bardziej wartościowe programy z cyklu “Teatr Telewizji” pochodzą z czasów kiedy Fronczewski miał grzywę Pana Kleksa. A cykl: “Kocham Kino” konkuruje w paśmie z “Różową Landrynką”.
Mam lepszy pomysł! Zamiast nakładać kary i rygorystycznie wysyłać pracowników poczty z misją zbiórki na misję publicznych mediów i SLD, najpierw wprowadzić programy, które w bardziej subtelny sposób pokazywałyby korzyści płynące z opłaty. Rano – “Kawa czy Abonament”. Później program dla rodziców: “Porozmawiajmy o Abonamencie”. W tzw. międzyczasie, kreskówka: “Żwirek i Muchomorek płacą Abonament”. Wieczorem, po Wiadomościach (głównie o rosnącej ściągalności abonamentu) film: “Conan – poborca Abonamentu”. “W Jedwabnem nie chcą płacić Abonamentu” - to temat na kolejny program, z cyklu: “Sprawa dla reportera” itd., itd.
Trzeba mieć Wizję Panowie!

Mariusz Rytel

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę