Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Kolejne konkursy z RPOWP

Zarząd województwa podlaskiego ogłosił kolejne konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Na dofinansowanie działań w ramach rozwój infrastruktury z zakresu edukacji przeznaczonych jest 25 mln zł, a na rozbudowę terenów inwestycyjnych kolejnych 21 mln zł. Wnioski można składać do końca maja.

W ramach Działania 6.1 Rozwój infrastruktury z zakresu edukacji o dofinansowanie w wysokości max. 75% kosztów kwalifikowanych mogą liczyć projekty dotyczące budowy, rozbudowy i wyposażenia przedszkoli i wszystkich typów szkół. Pieniądze można pozyskać m.in. na remont obiektów sportowych, w tym sal gimnastycznych, basenów przyszkolnych, boisk i hal sportowych przy placówkach edukacyjnych.
O pieniądze mogą starać się przede wszystkim samorządy, ale także osoby prawne i fizyczne będące organami prowadzącymi szkoły, a także organizacje pozarządowe nie działające w celu osiągnięcia zysku.

Również w ramach konkursu z Poddziałania 1.2.1 Tereny inwestycyjne o pieniądze mogą starać się przede wszystkim samorządy lub ich związki i porozumienia. Tu wysokość potencjalnego dofinansowania inwestycji zależy od zamożności konkretnego samorządu. Najbogatsi - w zależności od wartości wskaźnika - podstawowych dochodów podatkowych na 1 mieszkańca gminy (powiatu) przyjęty do obliczania subwencji wyrównawczej na 2008 r. - otrzymają maksymalnie 60% dofinansowanie, a najbiedniejsi 75%. Wśród najbogatszych znalazły się takie gminy jak Wysokie Mazowieckie, Zambrów i Gajewo, a wśród najbiedniejszych tabelę zamykają Przytuły, Kolno i Zbójna. Miasto Łomża znalazło się w grupie samorządów które mogą otrzymać do 65% dofinansowania.
W ramach tego poddziałania mogą zostać zrealizowane kompleksowe uzbrojenia terenów pod działalność gospodarczą, obejmujące drogi oraz sieci: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, gazowe itp. na terenie inwestycyjnym, a także m.in. prace studyjno – koncepcyjne dotyczące tworzenia terenów inwestycyjnych.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę