Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Ruszą dotacje dla przedsiębiorców

Główne zdjęcie
Marszałek Jarosław Dworzański i wicemarszałek Bogusław Dębski podczas posiedzenia Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013

W najbliższych dniach mają zostać ogłoszone konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, w ramach których o dotacje będą mogli się starać także prywatni biznesmeni. Podczas wczorajszego - trzeciego już - posiedzenia Komitetu Monitorującego, po długiej dyskusji, przyjęto kryteria szczegółowe wyboru projektów dla działań wsparcia inwestycyjnego przedsiębiorstw.

Pierwsze konkursy zostaną ogłoszone w ramach Działanie 1.4. Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw i Działania 3.2 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej. W pierwszym przypadku wsparcie będzie realizowane w postaci dotacji bezpośrednich na rozbudowę lub rozszerzenie działalności przedsiębiorstw, a także na zmianę procesu produkcyjnego czy też sposobu świadczenia usług. Pomoc przewidziana w ramach działania obejmuje również przedsięwzięcia prowadzące do poprawy wydajności pracy i jakości zarządzania firmami, np. poprzez racjonalizację logistyki, wprowadzenie nowych systemów informatycznych, wdrażanie efektywnych systemów zarządzania środowiskiem. Preferowanym kryterium branym pod uwagę przy wyborze projektów ma być innowacyjność przedsięwzięć.
W przypadku Działania 3.2  - Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej – dotacje dotyczyć mają głównie rozbudowy bazy noclegowej, gastronomicznej oraz pozostałej infrastruktury turystycznej regionu. Priorytetowo traktowane będą tutaj przedsięwzięcia związane z rozwojem turystyki leczniczo-wypoczynkowej.

Dodajmy, że z ogólnej puli RPO wynoszącego ponad 636 mln euro na wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie przeznaczonych jest blisko 140 mln euro, a na rozwój turystyki i kultury  dalsze 101 mln euro.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę