Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Pielęgniarki okupują szpital

W środę rano pielęgniarki i położne z łomżyńskiego szpitala rozpoczęły strajk okupacyjny. Rano schodząc z pracy po nocnym dyżurze, pielęgniarki nie poszły do domów lecz zebrały się w sali nr 212. Dołączyły do nich koleżanki, które w środę miały wolne, a po południu także te, z kolejnych dyżurów. Wieczorem strajkowało tu już ponad 200 pielęgniarek...

W środę, już po rozpoczęciu strajku dyrektor dwukrotnie spotkał się z pielęgniarkami i dwukrotnie podtrzymał propozycję przedstawioną dzień wczesniej - podwyżki po 200 zł teraz i kolejne co najmniej 200 zł od maja i argumentował, że na więcej szpitala nie stać.
Pielęgniarki odpowiadają, że skoro w październiku ubiegłego roku, przy znacznie niższym kontrakcie, znalazły się pieniądze na podwyżki dla lekarzy, to teraz powinny znaleźć się także  pieniądze na ich podwyżki. Siostry zgodziłyby się przerwać strajk gdyby dyrektor na piśmie zagwarantował, że poza 200 zł w marcu, pielęgniarki i położne otrzymają w maju po co najmniej 600 zł.          
Przewodnicząca komitetu strajkowego i jednocześnie szefowa szpitalnego oddziału Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Wyszyńska podkreśla, że strajk na razie nie uderza w pacjentów szpitala. Pielęgniarki normalnie mają przychodzić do pracy, normalnie dyżurować na oddziałach, ale po zakończeniu dyżuru zamiast wracać do domów zostają w szpitalu i okupują pomieszczenie nr 212 na drugim pietrze szpitala.
Pielęgniarki nie wykluczają, że jutro (w czwartek) może zapaść decyzja o zaostrzeniu formy protestu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę