Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Gotowe do strajku

Główne zdjęcie
Krystyna Wyszyńska

Jutro rano w łomżyńskim szpitalu ma rozpocząć się strajk pielęgniarek. Co prawda jeszcze dziś komitet strajkowy ma spotkać sie z dyrektorem szpitala, ale Krystyna Wyszyńska przewodnicząca komitetu i jednocześnie szefowa oddziału Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych raczej nie widzi szans na osiągnięcie porozumienia. - Jutrzejszy strajk pielęgniarek jest pewny na 99 procent – mówi.

Zgodnie z planem jutro o godzinie 7.00 pracujące w łomżyńskim szpitalu pielęgniarki i położne maja rozpocząć strajk okupacyjny. Na razie będą normalnie zajmowały się chorymi, ale po pracy nie będą wracać do domów, lecz zostaną w szpitalu.
- Bardzo nie chciałybyśmy odchodzić od łóżek pacjentów – dodaje Wyszyńska, podkreślają jednocześnie że siostry mogą zostać zmuszone także do takiej decyzji.       
Przypomnijmy pielęgniarki z Łomży podwyżek domagają się od dwóch lat, ale dotychczas podwyżek nie dostały. Ostatnio za strajkiem pisemnie opowiedziało się blisko 400 z 500 zatrudnionych tu pielęgniarek.      
Siostry nie godzą się na zaproponowane przez dyrektora podwyżki po 200 zł brutto dla wszystkich pracowników szpitala. Podkreślają, że są dyskryminowane, bo lekarze w ubiegłym roku wywalczyli sobie podwyżki rzędu 800 zł. Pielęgniarki wówczas na prośbę dyrekcji od strajku odstąpiły, a teraz takie same podwyżki mieliby otrzymać i lekarze i pielęgniarki.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę