Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Pracownicy łomżyńskiego szpitala czekają na podwyżki.

We wtorek dyrektor Marian Jaszewski ma konkretnie powiedzieć która grupa zawodowa ile może dostać. Dziś podczas spotkania z pielęgniarkami powiedział, że przeliczając kwotę o którą wzrasta kontraktem z NFZ-etem, na pracowników szpitala, wychodzi że każdemu można by dać po 200 zł podwyżki. Taki poziom podwyżek nikogo nie zadowala. Pielęgniarki powtarzają, że oczekują 800 zł podwyżki.

Pielęgniarki i położne na podwyżkę wynagrodzenia czekają już od kilku miesięcy. Zdecydowana większość z nich opowiedziała się nawet za strajkiem jeśli będzie taka potrzeba aby podwyżki wywalczyć. Siostry, na prośbę dyrektora, wstrzymał akcję strajkową do czasu podpisania nowego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt na najbliższe dwa miesiące został wynegocjowany przed tygodniem i teraz jak podkreślają przyszedł czas na spełnienie obietnic... przynajmniej częściowe.
Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Łomżyńskim Szpitalu Krystyna Wyszyńska podkreśla, że 200 złotych podwyżki na pewno nie jest w stanie zaspokoić oczekiwań pielęgniarek.Siostry liczą na więcej, nawet przy założeniu, że teraz będzie mniejsza podwyżka, a za dwa miesiące, gdy szpital wynegocjuje nowy, jeszcze lepszy kontrakt, będzie kolejny wzrost ich wynagrodzeń.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę