Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Nawet mini, ale może wreszcie będzie...

Główne zdjęcie
Działki "nowej" podstrefy ekonomicznej w Łomży

Drgnęło w sprawie utworzenia łomżyńskiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Radni Łomży zmienili dziś uchwałę wyznaczającą granice terenów działek, które mają zostać włączone w podstrefę. Pierwotnie planowano, że będzie ona miała tylko 17 hektarów powierzchni. Teraz okazuje się, że grunty pod nią przeznaczone nie mają nawet 9 ha. Prezydent Jerzy Brzeziński zapewniał radnych, że są już inwestorzy gotowi tu budować swoje fabryki. Jeden z nich chce postawić w Łomży hutę szkła.


Zmiany granic działek przeznaczonych pod podstrefę była koniecznością po wycofaniu się z inwestycji Pepees-u. To działka tej firmy stanowiła największą część terytorium wyznaczonego przez radnych Łomży na potrzeby planowanej podstrefy. Po jej rezygnacji trzeba było zmienić plany, a radni przy okazji wyłączyli także pierwotnie planowane do strefy tereny bocznicy kolejowej prowadzącej do Pepees-u i na Bawełnę.
Teraz w miejsce usuniętych działek wprowadzono dwie nowe – za Gaspolem (ponad 4,3 ha) i przy ulicy Poligonowej (1,7 ha). Z wyjaśnień prezydenta to właśnie na działce przy Poligonowej miałaby powstać huta szkła. Nim jednak do inwestycji dojdzie. Najpierw ministerstwo gospodarki będzie musiało się formalnie zgodzić na utworzenie w Łomży podstrefy, a następnie działki – w tym także tą przy Poligonowej trzeba będzie uzbroić. Prezydent oszacował, że samo doprowadzenie instalacji w energetycznej może kosztować około 2 mln zł.

Przypomnijmy, że poza wspomnianymi wyżej dwoma działkami strefa ma objąć także działkę na Bawełnie (niemal 2,9 ha).
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę