Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Głodówka lekarzy zawieszona

Główne zdjęcie
protestujący lekarze zwijają materace

Głodujący od poniedziałku lekarze szpitala wojewódzkiego w Łomży w czwartek po południu zawiesili strajk. Głodówkę przerwano po rozmowach strajkujących z Bogusławem Dębskim wicemarszałkiem województwa podlaskiego odpowiedzialnym za służbę zdrowia. Co prawda porozumienia nie osiągnięto, ale uzgodniono, że po niedzieli dyrekcja przedstawi lekarzom własne wyliczenia kosztów związanych z ich pracą w systemie „opt-out” czyli z płatnymi nadgodzinami.

protestujący lekarze
protestujący lekarze
lekarz Andrzej Antosiuk zwija transparent z napisem
"Musimy głodować żeby dyrekcja rozmawiała",
lekarz Andrzej Antosiuk zwija transparent z napisem "Musimy głodować żeby dyrekcja rozmawiała",
- Chcemy podziękować panu marszałkowski Dębskiemu, że przyjechał do nas i chciał z nami rozmawiać – mówiła po zakończeniu spotkania  dr Teresa Krysiak – jedna z osób prowadzących od poniedziałku głodówkę.  - Cieszymy się że wreszcie doszło od rozmów o przyszłości tego szpitala – dodawała.
Lekarze zawiesili głodówkę, dając tym samym czas dyrekcji szpitala, na przygotowanie wyliczeń kosztów związanych z wprowadzeniem w szpitalu systemu pracy żądanego przez lekarzy.
- Mamy swoje wyliczenia, dyrektor będzie miał swoje. Porozmawiamy i mam nadzieję, że osiągniemy kompromis. Jeżeli nie wracamy do sali 202 – podkreślają lekarze.
To właśnie szpitalna sala 202 przez ostatnie kilka dni i nocy była ich „domem”, bo w niej  prowadzili głodówkę.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę