Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Głodówka w szpitalu

Trzech lekarzy z łomżyńskiego szpitala zacznie dzisiaj strajk głodowy. Głodować mają lekarze zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Lekarzy. Jak twierdzą to powrót do zawieszonej z końcem września ubiegłego roku akcji strajkowej. Wrócili do strajku bo w ich przekonaniu dyrekcja nie realizuje punktów dotyczących wzrostu płac z podpisanego 30 września porozumienia.


Mimo, że powrót do akcji strajkowej lekarze zapowiedzieli już przed dwoma tygodniami dr Teresa Krysiak twierdzi, że w tym czasie nikt z dyrekcji szpitala ze związkowcami nie rozmawiał. Dziś przed godzina 9.00 głodówkę na terenie szpitala rozpocznie trzech lekarzy.  Później, jeżeli będzie taka potrzeba, do głodujących będą dołączać koleni lekarze.

Tymczasem dyrekcja szpitala utrzymuje, że strajk głodowy jeżeli się rozpocznie będzie nielegalny. Dyrektor zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury.  

Związkowcy jak twierdzą chcą zmusić dyrekcję szpitala do podjęcia z nimi rozmów o ich pracy w szpitalu w systemie „opt-out” - czyli na umowę o pracę z płatnymi godzinami nadliczbowymi. Zdaniem związkowców system ten zapewniłby także stabilność funkcjonowania szpitala, bo dziś – jak twierdzą lekarze – na dziewięciu szpitalnych oddziałach pracują w warunkach zagrażających zdrowiu i życiu pacjentów.

Dotychczas z około 160 lekarzy łomżyńskiego szpitala na kontrakty całościowe przeszło tylko 59. lekarzy. Reszta jak zapewniają związkowcy chce pracować na zasadzie umów o prace z uwzględnieniem systemu „opt-out”.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę