Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Po lekarzach przyszedł czas na pielęgniarki

W poniedziałek 21 stycznia w łomżyńskim szpitalu odbędzie się strajk ostrzegawczy organizowany przez Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Siostry z Łomży – podobnie jak w całym kraju – domagają się podwyżek wynagrodzenia. Krystyna Wyszyńska przewodnicząca łomżyńskiego oddziału Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych podkreśla, że pielęgniarki są gotowe do strajku. Przypomina też, że związek jest w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala.

- Wstępnie będzie to strajk ostrzegawczy – podkreśla Wyszyńska. - Jakie będą decyzje dyrektora szpitala i pielęgniarek tego na razie nie wiemy – dodaje podkreślając, że siostry są ignorowane przez dyrekcję szpitala.
Tymczasem dziś ma dojść do spotkanie związku z dyrektorem szpitala. Siostry nie spodziewają się jednak, że podczas niego padną zadowalające je propozycje wzrostu płac. Pielęgniarki żądają podniesienia płacy zasadniczej o 800 zł brutto.

Tymczasem powoli normalizuje się sprawa pracy lekarzy w tym szpitalu. Już blisko połowa z nich przeszła na zaproponowane przez dyrekcję kontrakty. Takie umowy podpisali ostatnio m.in. lekarze z ortopedii i oddziału chorób wewnętrznych. W dalszym ciągu trudna jest natomiast sytuacja na chirurgii, urologi i neurologii. Jak podkreśla Marian Jaszewski dyrektor szpitala cześć lekarzy specjalistów z tych oddziałów jest na zwolnieniach lekarskich i urlopach.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę