Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Służba zdrowia po zmianach ...jeszcze bardziej chora

Około 40-50 pacjentów nie zostanie dziś przyjętych w poradni ortopedycznej łomżyńskiego szpitala. Pacjenci, którzy wcześniej byli umówieni na wizytę odejdą z kwitkiem, bo w poradni nie ma wystarczającej liczby lekarzy. Od 1 stycznia większość lekarzy łomżyńskiego szpitala, w tym także ci z ortopedii, przeszli na system pracy równoważnej. Lekarze zgodnie z zarządzeniem dyrektora szpitala mają pracować na zmiany po 12 godzin. W przypadku poradni ortopedycznej oznacza to zamknięcie dwóch gabinetów lekarskich ... i długie kolejki.


Zdaniem kierownika przychodni ortopedycznej, dr Krzysztofa Gołaszewskiego, sytuacja robi się bardzo trudna. Lekarze, którzy są dziś w pracy nie zdołają obsłużyć wszystkich czekających w kolejce pacjentów. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja nie poprawi się też w najbliższych czasie. Doktor Gołaszewski radzi pacjentom, aby szukali innych gabinetów ortopedycznych w województwie, bo w szpitalu w Łomży mogą nie doczekać się pomocy.

Ze 170 lekarzy pracujących w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży na kontrakty całościowe zaproponowane przez dyrekcję placówki przeszło tylko około 40 z nich. Pozostali pracują w systemie pracy równoważnej.
Zmiany organizacji pracy lekarzy szpitala podyktowane zostały bowiązującym
od 1 stycznia ustawowym ograniczeniem czasu ich pracy do 48 tygodniowo.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę