Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Uchwała ZG ZNP z 18 grudnia 2007 r. w sprawie akcji protestacyjnej ZNP

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego, obradujący 18 grudnia 2007 r. w Warszawie, podtrzymuje uchwałę Prezydium ZG ZNP z 8 października 2007 r. ZNP uważa proponowany przez rząd 10% wzrost płac nauczycieli w roku 2008 za niesatysfakcjonujący i zdecydowanie odbiegający od oczekiwań środowiska oświatowego, jak również deklaracji składanych w parlamentarnej kampanii wyborczej.

ZNP domaga się wzrostu średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty do 100% kwoty bazowej oraz zwiększenia wskaźników procentowych dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego: 150% dla kontraktowego, 200% dla mianowanego i 250% dla dyplomowanego.

Wobec powyższego Zarząd Główny ZNP postanawia:
  • utrzymać akcję protestacyjną
  • zorganizować ogólnopolską manifestację w Warszawie 18 stycznia 2008 r.
  • wystąpić do Ministra Edukacji Narodowej z żądaniem przedłożenia projektu rozporządzenia płacowego pokazującego faktyczną skalę wzrostu wynagrodzeń nauczycieli
  • rozpocząć w ogniwach związkowych akcję informacyjną dotyczącą aktualnych postulatów ZNP
  • zawiesić procedury sporów zbiorowych z pracodawcami
Zarząd Główny ZNP upoważnia Prezydium ZG ZNP do podejmowania bieżących decyzji związanych z prowadzeniem akcji protestacyjnej ZNP.

/-/ Sławomir Broniarz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę