Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Podlaskie na szarym końcu

Główne zdjęcie
Ranking atrakcyjności inwestycyjnej województw w 2007 roku

Województwo podlaskie jest najgorszym województwem w kraju pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Tak wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR) i Państwowej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Podlaskie mim zajęło ostatnie miejsce w rankingu, zajęło także ostatnie miejsce aż w trzech z ośmiu kategorii w których porównywano regiony. Najgorzej u nas jest w kategoriach: zasobów i kosztów pracy, dostępności komunikacyjnej i aktywności wobec inwestorów.
Nieco lepiej niż w podlaskim jest w województwach lubelskim (15 miejsce) i świętokrzyskim (14)
Autorzy rankingu podkreślają, że „atrakcyjność inwestycyjna wszystkich trzech województw w 2007 roku uległa nieznacznemu względnemu pogorszeniu”.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że w kategorii bezpieczeństwa powszechnego, podlaskie zajmuje drugie miejsce w kraju. Lepiej jest tylko w Podkarpackim.

Najlepszym województwem pod względem atrakcyjności inwestycyjnej jest w 2007 roku, podobnie jak rok i dwa lata temu, województwo śląskie. Na drugim miejscu uplasowało się województwo dolnośląskie, natomiast na trzecim - mazowieckie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę