Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Szpital bez kontraktu

Szpital Wojewódzki w Łomży nie podpisał kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie pacjentów w przyszłym roku. W identycznej sytuacji znalazły się także szpitale wojewódzkie w Białymstoku i Suwałkach, a także białostocki Dziecięcy Szpital Kliniczny. NFZ oferował ich dyrektorom 10,50 zł za punkt medyczny, a ci solidarnie domagali się 11 zł. - Nasi pacjenci nie są gorsi i musimy ich leczyć tak jak się leczy w pozostałej części kraju, tymczasem Fundusz proponował nam najniższą w Polsce wycenę – mówił Marian Jaszewski dyrektor łomżyńskiego szpitala po zakończeniu nieudanych negocjacji z białostockim oddziałem NFZ.

- Na Podkarpaciu szpitale wojewódzkie mają ceną 12 złotych, a przecież to tam są najniższe płace i dochody na mieszkańca. Nie wiem dlaczego tam jest 12 zł, a u nas proponuje się 10,50 zł – mówi rano przed rozmowami „ostatniej szansy” Marian Jaszewski. 30 listopada to zgodnie z prawem ostatni dzień, w którym NFZ może kontraktować usługi na przyszły rok. Niestety, jak podkreśla Jaszewski, dziś NFZ nie zaproponował szpitalom nic nowego.
- Nawet na Szpitalne Oddziału Ratunkowe nie zaproponowany wyższych stawek – mówi.
Dyrektor Jaszewski dodaje, że pacjenci na razie nie odczują.    
Braku kontraktu przynajmniej na razie nie odczują pacjenci – zgodnie zapewnia dyrektor Jaszewski i Adam Dębski rzecznik prasowy białostockiego oddziału NFZ
- Tegoroczna umowa jest automatycznie przedłużona na dwa miesiące 2008 roku – tłumaczy Dębski.

Przypomnijmy szpital łomżyński zakończył negocjacje z NFZ-em odnośnie przyszłorocznych kontraktów na funkcjonowanie poradni specjalistycznych, a także m.in. rehabilitacji i psychiatrii. Do pełni sukcesu zabrakło natomiast kontraktu na leczenie szpitalne.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę