Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

KATARZYNA HALL od 16.11.2007 nowym MINISTREM EDUKACJI NARODOWEJ

Katarzyna Hall z domu Kończa (ur. 15 marca 1957 w Gdańsku) - polski nauczyciel, działaczka oświatowa i społeczna, urzędnik samorządowy. Od 16 listopada 2007 roku Minister Edukacji Narodowej w Rządzie Donalda Tuska.

Biografia

Ukończyła VIII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku oraz studia matematyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała najpierw jako nauczyciel w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących (1980-1984), później jako pracownik naukowy w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego (zajmowała się badaniami systemu oceniania i egzaminowania z matematyki). W 1989 zaangażowała się w tworzenie gdańskiej oświaty niepublicznej. Zorganizowała zespół pracowników naukowych Trójmiasta, który opracował koncepcję programową pierwszego prywatnego liceum w regionie – Gdańskiego Liceum Autonomicznego, którego została pierwszym dyrektorem. Była wśród założycieli Gdańskiej Fundacji Oświatowej. W 1995 utworzyła Sopocką Autonomiczną Szkołę Podstawową, została też pełnomocnikiem zarządu GFO. W latach 1999-2001 była członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Reformy Edukacji Narodowej. 13 lutego 2006 objęła stanowisko wiceprezydenta miasta Gdańsk ds. polityki społecznej.

Publikowała w Rzeczpospolitej. Była też redaktorką zespołu, który opracował pakiety programów nauczania dla szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum znane pod nazwą "Klocki Autonomiczne".

„Wstrzemięźliwa wobec obowiązkowych mundurków, zwolenniczka posłania 6-latków do szkół - byle z odpowiednimi do wieku zajęciami, ale przede wszystkim świadoma tego, że na oświatę potrzeba więcej pieniędzy - to m.in. można powiedzieć o Katarzynie Hall...”

„...polskie szkoły mogą ze spokojem planować najbliższe miesiące pracy. - Oświata nie znosi rewolucji. W tej materii wszelkie zmiany trzeba wprowadzać drogą ewolucji i poprzedzić szerokimi konsultacjami - twierdzi Katarzyna Hall. Nie będzie więc np. nagłej zmiany decyzji co do obowiązkowych mundurków, mimo że Hall nie podchodzi do tej sprawy rygorystycznie: - Tworzenie wspólnych symboli to dobry pomysł, nie muszą to być jednak mundurki, wystarczą np. krawaty, znaki logo, emblematy – mówi”.

Zarząd Oddziału
nie, 18 listopada 2007 11:08
Data ostatniej edycji: nie, 18 listopada 2007 11:17:54

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę