Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Fort „czwarty” sprzedany

Właściciele łomżyńskich firm Gemark i Mariola stali się nowymi właścicielami zabytkowego Fortu nr 4 w Łomży. Za działkę o powierzchni ponad czterech hektarów, znajdującą się przy drodze wyjazdowej z miasta w kierunku Ostrołęki, wylicytowali kwotę 500 tys zł. Fort sprzedawała Agencja Mienia Wojskowego. Na przetarg do Olsztyna przyjechało aż 16 chętnych przy czym większość z nich to przedsiębiorcy z Łomży.

Fort 4 został wybudowany w latach 1887-1889 i wchodził w skład łomżyńskiej twierdzy będącej częścią większego systemu obronnego na linii Narwi i Biebrzy zabezpieczającego zachodnie granice Cesarstwa Rosyjskiego.  Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków województwa podlaskiego. Cena wywoławcza wynosiła 80 tys zł. Nowi właściciele choć wylicytowali kwotę 500 tys zł. to zapłacić będą musieli o blisko połowę mniej. Jako, ze większość terenu jest zabytkiem otrzymają 50% bonifikatę.

Nabywcy Fortu nr 4, w ubiegłym roku kupili znajdujące się nieopodal hale po łomżyńskiej bawełnie.  Planują przebudować je wielkie centrum handlowe. Prezentując je przed kilkoma tygodniami używali nazwy „Galeria Fort”, z wyraźnym nawiązaniem do zabytkowego Fortu nr 4.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę