Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dariusz Wójcik

współorganizator Festiwalu bas

Były solista Teatru Muzycznego w Gdyni. Odtwórca licznych ról m.in. w spektaklach Jerzego Gruzy. Szlify aktorskie zdobywał pod kierunkiem Henryka Bisty, śpiew solowy studiował u prof. Anny Bartoszyńskiej. Z zespołem Teatru Muzycznego W Gdyni odbył liczne tournee po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Niemczech. Współpracował z Operą Bałtycką w Gdańsku - wykonał z ogromnym sukcesem partię Frosha w operetce Zemsta Nietoperza - J.Straussa. Współpracuje z Agencją Otto w Kolonii (Niemcy), z którą koncertował m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, Belgii, Holandii i Francji. Obecnie artysta wolny. Dyrektor Teatru Otwartego. W 1997 roku otrzymał Medal Tysiąclecia Miasta Gdańska za reżyserię i rolę Św. Wojciecha w spektaklu „Sic itur ad Deum" (O Życiu i męczeństwie Św. Wojciecha).
Inicjator wielu przedsięwzięć kulturalnych. Nominowany w 2002r. do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2001 w kategorii „Kultura regionalna" za oratorium ”Requiem Piaśnickie”. W tym samym roku otrzymał medal 100-lecia Miasta Sopotu za sopockie inicjatywy kulturalne: „Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych”i „Sopockie Spotkania z Muzyką”. W roku 2003 otrzymał dyplom Ministra Kultury za „Szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury”. W swoim repertuarze posiada formy kameralne, operowe, operetkowe, oratoryjno-kantatowe, pieśni i musicale. Ostatnią jego fascynacją jest kultura żydowska. Wielkim powodzeniem cieszą się recitale pieśni żydowskich w języku jidisz i hebrajskim.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę