Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Rusza akcja protestacyjna!

Związek Nauczycielstwa Polskiego informuje o wznowieniu akcji protestacyjnej pracowników oświaty. - Przyczyną akcji protestacyjnej jest m.in. projekt przyszłorocznego budżetu – powiedział Sławomir Broniarz, prezes ZNP podczas konferencji prasowej w Warszawie 8 października.

Już 12 października rusza pogotowie protestacyjne w całym kraju. To czarny dzień edukacji. 15 października zostaną w szkołach wywieszone flagi i plakaty, a 25 października we wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się nauczycielskie pikiety pod gmachami urzędów wojewódzkich – powiedział szef ZNP. – Jeśli to nie przyniesie efektów, zorganizujemy w Warszawie ogromną manifestację, a potem będziemy przygotowywać się do strajku. Nastroje wśród nauczycieli są bardzo złe – podkreślił.

Broniarz przypomniał, że w tym roku kwota bazowa (na jej podstawie obliczane są wynagrodzenia wszystkich nauczycieli) wynosiła 1885 zł, a w projekcie przyszłorocznego budżetu zmniejszono ją do 1837 zł. – To grozi obniżką nauczycielskich pensji – podkreślił szef ZNP. Poinformował, że Związek wystąpił do premiera o spotkanie w tej sprawie. Bezskutecznie. – Brak reakcji premiera zmusza nauczycieli do zdecydowanego protestu – powiedział. Dodał, że nauczyciele są zdeterminowani. – Padają różne propozycje np. pozytywnej klasyfikacji po pierwszym semestrze, czy strajku w czasie matur – wyjaśnił.

Decyzję o pogotowiu protestacyjnym podjęło Prezydium Zarządu Głównego ZNP na nadzwyczajnym posiedzeniu w Warszawie.

ZNP domaga się, aby wynagrodzenie nauczyciela stażysty wzrosło z 82 do 100 proc. kwoty bazowej. (mk)

Zarząd Oddziału
cz, 11 października 2007 11:55
Data ostatniej edycji: cz, 11 października 2007 13:29:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę