Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Piątnica największa na świecie...

Główne zdjęcie
Nowy Serek Wiejski naturalny 500 g dostępny od jesieni 2007

Jeszcze w tym roku OSM Piątnica stanie się największym producentem Serka Wiejskiego typu cottage cheese na świecie, produkując go docelowo 25 000 ton rocznie. Po uruchomieniu nowej instalacji, OSM Piątnica liczy na osiągnięcie 70% udziałów w polskim rynku serków ziarnistych. Dla podkreślenia pozycji naszego sztandarowego produktu oraz wyraźnego odróżnienia go od konkurencji, firma przeprowadza lifting opakowań całej grupy produktowej, modyfikując system ich identyfikacji.


Przyjęta z aprobatą klientów nowa szata graficzna wieczek do kubeczków Serka Wiejskiego „na słodko” oraz Serka  Wiejskiego naturalnego 200g zapoczątkowała kolejne zmiany.  
W handlu dostępne są już opakowania z nowymi wieczkami Serków Wiejskich: lekkiego (150g)  i ze szczypiorkiem (150g), jednak zmiana zasadnicza dotyczy opakowania o gramaturze 500 g.
Opakowanie produkowanego od 2005 roku Serka Wiejskiego „rodzinnego” 500g tej jesieni zmienia kolor z niebieskiego na zielony. Korekta szaty graficznej, podyktowana jest koniecznością ujednolicenia graficznych kodów smakowych (kolor zielony dla serka wiejskiego o smaku naturalnym) oraz planowanym wprowadzeniem do linii produktów „rodzinnych” - Serka Wiejskiego lekkiego w błękitnym kubku 500g .

Powyższe działania zmierzają do umocnienia nowoczesnego wizerunku firmy jak i podkreślenia pozycji lidera.
W połowie lat dziewięćdziesiątych pierwsi zainicjowaliśmy kodowanie kolorystyczne dla opakowań śmietan. Kolejnym działaniem była  zmiana logotypu na wszystkich opakowaniach. W 2003 r. pojawił się powszechnie rozpoznawalny charakterystyczny domek w otoczeniu zieleni z nazwą firmy zamkniętą w formie elipsy.
Dostępność zachodnich marek na polskim rynku po otwarciu granic postawiła przed nami kolejne wyzwania  – uczynić nasze produkty –bardzo dobrej jakości – jeszcze bardziej konkurencyjnymi. Wymusiło to poszukiwanie optymalnych  rozwiązań także w dziedzinie opakowań. Efektem było m.in. wprowadzenie innowacyjnego opakowania z opcją otwórz-zamknij dla twarogów w klinku czy duży kubek „rodzinny” przykryty dodatkowym wieczkiem dla Serka Wiejskiego naturalnego
- mówi Zbigniew Kalinowski, Prezes Zarządu OSM Piątnica.

Piątnica należy do grona  najprężniej rozwijających się polskich firm spożywczych z 25% dynamiką wzrostu od 4 lat.  Wszystko wskazuje na to, że osiągnie prognozowane na ten rok obroty  rzędu 350 mln PLN, większe o 60 mln PLN w stosunku do roku 2006r. Na  zakładany wzrost obrotów wpłynie niewątpliwie uruchomienie nowej linii produkcyjnej, która pozwoli na pełną realizację zamówień.
OSM Piątnica wykorzystuje w całym procesie produkcji  najnowsze osiągnięcia technologiczne i techniczne. Jako jedna z pierwszych w kraju spółdzielni mleczarskich rozpoczęła produkcję w oparciu o certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania ISO 9001, zarządzania środowiskiem ISO 14001 oraz europejski system bezpieczeństwa żywności HACCP.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę