Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mało euro dla przedsiębiorców?

Główne zdjęcie
fot. www.rzeczpospolita.pl

158 mln euro chce przeznaczyć samorząd województwa podlaskiego na rozwój przedsiębiorczości. Pieniądze zostały zapisane w ramach funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego. W kwotach bezwzględnych mniej pieniędzy przeznaczają tylko dwa województwa – lubuskie i opolskie, a procentowo podlaskie jest w połowie stawki – wynika z danych opublikowanych przez dziennik Rzeczpospolita.

W sumie w skali całego kraju samorządy z pieniędzy Unii Europejskiej na wsparcie przedsiębiorców chcą przeznaczyć 4 mld euro czyli 24 proc. pozyskanych środków. Tymczasem Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chciało, żeby było to aż 40 proc. funduszy w ramach programów regionalnych. Komentując to Małgorzata Krzysztoszek, ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan podkreśla, że samorządowcy wolą wykorzystać fundusze z Unii Europejskiej tak, by mieszkańcy od razu mogli zobaczyć efekty - na drogi, pływalnie, muzea czy instytucje użyteczności publicznej. Ale – jak zauważa- to strategia krótkoterminowa, realizowana pod kątem wyborów. Strategia długookresowa nakazywałaby najpierw poprawić konkurencyjność firm, a potem dopiero spijać z tego śmietankę w postaci wyższych podatków.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę