Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Oszukani lekarze odrzucają propozycję marszałka

Główne zdjęcie
protestujący lekarze po spotkaniu z marszałkiem

Komitet strajkowy lekarzy z łomżyńskiego szpitala odrzuca wczorajszą propozycję marszałka województwa podlaskiego dotycząca warunków wzrostu ich wynagrodzeń. Tym samym bardzo realne staje sie, że od poniedziałku z pracy w łomżyńskim szpitalu odejdzie ponad połowa lekarzy. Jak podkreśla dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkowego lekarzy propozycja marszałka Dariusza Piontkowskiego była zdecydowanie gorsza od tego co obiecał im we wtorek wicemarszałek odpowiedzialny za zdrowie Marek Olbryś.


Przypomnijmy we wtorek Olbryś obiecał lekarzom, że ich pensje w przyszłym roku miałyby wzrosną o około 2 tys zł, a marszałek wczoraj gwarantował im tylko podwyżkę płac o 800 zł. Lekarze czuja sie oszukani. Jak dodaje Kołakowski coraz bardziej realnym staje się, że jednak porozumienia nie da się osiągnąć.
- Jest duża szansa że od poniedziałku większa część lekarzy tego szpitala przestanie być jego pracownikami – mówi dr Kołakowski.
Lekarze oficjalnie jeszcze o swojej decyzji nie poinformowali marszałka i dyrektora szpitala. Mają to zrobić w najbliższym czasie.  Niemniej dyrektor szpitala Marian Jaszewski mógł już o niej usłyszeć od pacjentów.
- Przyszły do mnie rodziny pacjentów, których nie przyjęto na okulistyce więc wydaje się, że decyzja została już przez lekarzy podjęta – mówi Jaszewski.  

W południe w szpitalu ma odbyć się jeszcze spotkanie wszystkich protestujących lekarzy. Czy on coś zmieni?.
Dr Kołakowski podkreśla, że wczoraj w Białymstoku lekarze mogli usłyszeć że władz województwa nie będzie stać na utrzymywanie szpitali w Łomży i Suwałkach...

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę