Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Marszałek daje lekarzom mniej niż obiecał wicemarszłek!?

Główne zdjęcie
Marek Olbryś i Jerzy Kamiński wczoraj uczestniczyli w rozmowach z lekarzami w łomżyńskim szpitalu. Obaj panowie obecni także podczas dzisiejszego spotkania lekarzy z marszałkiem Dariuszem Piontkowskim.

Po zakończeniu rozmów władz województwa podlaskiego z przedstawicielami strajkujących w Łomży lekarzy jest szansa na zakończenie protestu w tym szpitalu – podano na oficjalnej internetowej stronie samorządu województwa podlaskiego. Z opublikowanej informacji wynika, że propozycja władz województwa przedstawiona łomżyńskim lekarzom wynosi 800 zł brutto w tym roku, a od przyszłego roku dodatek ten wszedłby w do pensji zasadniczej. Nie ma natomiast mowy o przedstawionej wczoraj przez wicemarszałka Marka Olbrysia propozycji by w przyszłym roku wzrost wyniósł 1,7 średniej krajowej ok. 1860 zł brutto. - Ciężko było nam uwierzyć w tę propozycję - komentuje dr Leszek Kołakowski szefujący komitetowi strajkowemu lekarzy.


- W tej chwili grupa lekarzy, która prowadziła negocjacje musi porozumieć się z załogą, aby uzyskać jej akceptację ustalonych podczas negocjancji warunków i wtedy mam nadzieję dojdzie do zakończenia strajku, a szpital wróci do normalnej pracy – brzmi wypowiedzi Dariusza Piontkowskiego marszałka Województwa podlaskiego na stronie wrotapodlasia.pl

- Ciężko nam będzie przekonać ludzi do zaakceptowania tej propozycji - mówi natomiast dr Kołakowski. - Jechaliśmy tam z nadzieją, ale ta propozycja jest zdecydowanie różna od tej składanej wczoraj przez wicemarszałka Olbrysia.  Sam pan rozumie, że nie mogliśmy dziś podpisać tego porozumienia. Musimy porozmawiać z lekarzami w szpitalu - tłumaczył w telefonicznej rozmowie dr Kołakowski..

Tymczasem dyrektor szpitala Marian Jaszewski podkreśla, że liczy iż jutro rano będzie wiedział czy lekarze przyjęli propozycję marszałka czy też nie.
- Jeżeli nie będzie porozumienia będę musiał ogłosić ewakujację oddziału noworodków - mówi Jaszewski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę