Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Szpital szykuje się do ewakuacji

„Od piątku 21 września nie będziemy przyjmować pacjentów na tych oddziałach na których nie wystarczającej obsady lekarskiej. Będziemy się starali naturalnie wypisywać do domów pacjentów, a ci, którzy będą wymagali dalszej opieki będą przenoszeni do innych szpitali” - zapowiada Marian Jaszewski dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Tak się stanie jeśli lekarze nie wycofają wypowiedzeń umów o prace, które złożyli w czerwcu. O takiej ewentualności dyrektor dziś rano poinformował ordynatorów oddziałów.


Jak zapowiada Jaszewski nie będzie to masowa ewakuacja i na pewno nie odbędzie się przy błyskach fleszy fotoreporterów, ale ma zostać przeprowadzona do końca września. Z informacji przekazanych przez dyrektora wynika, że na dziś grozi ona 8 z 18 szpitalnych oddziałów.
Do ewakuacji szykowani będą pacjenci z oddziałów ortopedyczno-urazowego, kardiologicznego, chorób zakaźnych, chorób płuc i gruźlicy, noworodkowego z poddziałem intensywnej opieki noworodka, neurologicznego, okulistycznego i laryngologicznego.    
Dziś dyrektor łomżyńskiego szpitala jedzie do Białegostoku aby poinformować władze samorządowe województwa, do których formalnie szpital należy, o aktualnej sytuacji i o tym co może sie stać w najbliższych dniach. Jak podkreśla Marian Jaszewski nie spodziewa się aby w związku z tym dostał dodatkowe pieniądze na jeszcze wyższe podwyżki. Jak mówi propozycja podwyżki wynagrodzeń lekarskich o 770 zł brutto była ostateczną na jaką mógł przedstawić szpital.

Przypomnijmy wczoraj dyrektor łomżyńskiego szpitala ogłosił konkurs na kontrakty lekarskie. Lekarze, którzy chcieliby skorzystać z takiej możliwości maja czas na składanie ofert do przyszłej środy.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę