Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ponad 50 lekarzy z Łomży wypowiedziało kontrakty na dyżury.

Rezygnujemy z dyżurów bo nie chcemy mieć nic wspólnego z tym szpitalem - mówi część lekarzy, którzy złożyli w lipcu wypowiedzenia z pracy. Był to kolejny etap trwającego ponad miesiąc strajku w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Dyrektor szpitala ma czas do końca miesiąca na osiągnięcie porozumienia w sprawie nowych warunków zatrudnienia. Jeżeli się to nie uda - 1 października ze szpitala odejdzie ponad stu lekarzy.

Z kontraktów na dyżury zrezygnowało ponad 50 lekarzy z 8 oddziałów - mówi dr Leszek Kołakowski przewodniczący komitetu strajkowego. Lekarze negocjują z dyrektorem szpitala warunki kontraktów, na podstawie których mogliby wrócić do pracy. Te, które proponuje dyrektor nie spełniają na razie ich oczekiwań finansowych. Dlatego lekarze zastanawiają się czy nie wrócić do negocjacji nowych warunków zatrudnienia na umowę o pracę. Coraz większa grupa chce odejść z pracy niezależnie od wyniku rozmów. Nie wierzą, że szpital zaoferuje im pieniądze, które zrekompensują ryzyko prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę