Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Mlekopol wśród największych w Europie

Główne zdjęcie
fot. rzeczpospolita.pl

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa jako jedyna z regionu znalazła się na liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. Zestawienie opublikowała dzisiejsza Rzeczpospolita. Mlekpol został sklasyfikowany na 444 pozycji. Największą spółką tej części świata okazał się PKN Orlen.


W przygotowaniu największego i najbardziej kompletnego rankingu liderów udział wzięło w sumie 15 redakcji ekonomicznych. Debiut listy Europa 500 miał miejsce wczoraj na uroczystej gali podczas XVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Z zestawienia wynika, że co trzecia z największych firm Europy Środkowo-Wschodniej pochodzi z Polski.

SM MLEKPOL to największa polska spółdzielnia mleczarska. Tworzy ją sześć zakładów w Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Augustowie, Sejnach i Bydgoszczy. MLEKPOL skupuje i przerabia największą ilość mleka w kraju. W 2006 było to prawie 906 mln. litrów. Jest producentem znanych i cenionych przez konsumentów marek: Łaciate, Milko i Białe.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę