Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Kup Fort

Główne zdjęcie
Fort nr 4.

Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż Fort nr. 4 w Łomży. Położony przy ul. Wojska Polskiego, około 200 metrów od drogi nr. 61 Łomża – Ostrołęka, Fort zajmuje powierzchnię ponad 4 hektarów. To kolejna, po kilku latach przerwy, próba sprzedaży zabytku. Tym razem cena wywoławcza została ustanowiona na kwotę 80 tys zł, przy czym za część nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków (stanowiącej 93,20 % wartości całej nieruchomości) zostanie udzielona bonifikata w wysokości 50%.

To najmniej znany z łomżyńskich fortów. Został wybudowany jeszcze w XIX wieku i wchodził w skład łomżyńskiej twierdzy będącej częścią większego systemu obronnego na linii Narwi i Biebrzy zabezpieczającego zachodnie granice Cesarstwa Rosyjskiego. Obiekt ma charakter ziemnej reduty wzniesionej w systemie fortyfikacji polowej wzmocnionej, o narysie prawie regularnego pięcioboku z drogą forteczną, rowem fortecznym, wałami i trawersami.
Tak jak każdy zabytek także Fort nr 4 podlega ochronie konserwatorskiej. Dla historyków szczególnie cenne są wały, rowy forteczne oraz dziedziniec. Nabywca nieruchomości zobowiązany będzie do utrzymania na całym terenie nawierzchni trawiastej oraz do przestrzegania zakazu wprowadzania wszelkich inwestycji, ingerujących mogących naruszyć jego walory zabytkowe.
Szczegółowych informacji o nieruchomości udziela Oddział Agencji Mienia Wojskowego w Olsztynie.  

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę