Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Wierzyciele Szeptela chcą zamienić kolejne 1,85 mln zł na akcje

Grupa wierzycieli Szeptela, których wierzytelności są objęte postępowaniem układowym poinformowała spółkę o zamiarze konwersji (zamiany na akcje) przysługujących im wierzytelności po kursie nie niższym niż 4,5 zł na akcję. Jednocześnie wierzyciele ci zwolnili spółkę z obowiązku zapłaty rat układowych do czasu zakończenia wszelkich niezbędnych procedur koniecznych do przeprowadzenia operacji konwersji.


Konwersja niniejszych wierzytelności układowych na akcje pozwoli zmniejszyć zadłużenie Szeptela o kolejną kwotę c.a. 1,85 mln złotych. W takim przypadku spółka musiałby wyemitować dodatkowe 411 tys. akcji.
Obecny kurs giełdowy Szeptela kształtuje się na poziomie 4,19 zł za akcję.

Dodajmy, że w piątek Szeptel wpłacił, zgodnie z harmonogramem, pierwszą ratę wierzycielom, w stosunku do których zobowiązania spółki przekraczają 10 tys zł. Wypłata nastąpiła w ramach układu z wierzycielami, który Szeptel zawarł 15 października 2003 roku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę