Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.tvp.pl

Nowy sprzęt w grajewskim szpitalu

Sprzęt medyczny za ponad 20 tys. zł trafił właśnie do szpitala w Grajewie. Kwota nie jest może oszałamiająca, ale warta dostrzeżenia, bo pochodzi z kwest ulicznych. I jest to kolejny dowód na to, że wiele można zdziałać dzięki zapałowi społeczników i zrozumieniu mieszkańców.


Od kilku dni na oddziale ratunkowym w grajewskim szpitalu przekładanie pacjentów na łóżko ułatwiają specjalne rolki. To dar Fundacji na rzecz szpitala. Podobnie jak czytnik płytek, dzięki któremu może szybko zdiagnozować między innymi boreliozę. Laboratorium nie miało takiego urządzenia. Jak powiedział Sławomir Cymek, zastępca dyrektora szpitala w Grajewie - Będziemy mogli robić tego więcej i w miarę możliwości każdemu pacjentowi, który potrzebuje takich badań.

Fundacja przekazała już szpitalowi aparaturę medyczną wartą prawie 50 tysięcy złotych.

Pieniądze na sprzęt wolontariusze zbierają głównie podczas kwest ulicznych. Są też licytacje gadżetów, na przykład piłek z podpisami Orłów Górskiego.

Tylko w tym roku Fundacja zebrała prawie 20 tysięcy złotych. Jak mówi Alicja Rutkowska, prezes Fundacji na rzecz szpitala - Wszyscy, zarząd, rada Fundacji, mieszkańcy, a także personel szpitala, utożsamiamy się z tym szpitalem. Wiemy, że to jest nasze wspólne dobro, o które powinniśmy dbać.

- Fundacja może się cieszyć coraz większym gronem przyjaciół, coraz większym gronem sojuszników, którzy aktywnie włączają się w konkretne działania – powiedział Grzegorz Curyłło z Fundacji na rzecz szpitala.

Teraz Fundacja zbiera na nowoczesny ultrasonograf. Potrzebuje 300 tysięcy złotych.

źródło: Obiektyw

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę