Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Dziecko mogło przeżyć

Zarzuty nieumyślnego narażenia życia i zdrowia noworodka ostawiła łomżyńska prokuratura Anicie D., lekarce łomżyńskiego pogotowia i Teresie R., pielęgniarce ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – podała gazeta Współczesna. Sprawa dotyczy nagłej śmierci noworodka, który przyszedł na świat w lipcu ubiegłego roku. Prokuratura powołując się na opinie biegłych twierdzi, że dziecko mogło przeżyć, ale zarówno lekarka jak i pielęgniarka nie zrobiły tego co mogły i w tej sytuacji powinny...

Zdaniem ekspertów przyczyną śmierci noworodka było wykrwawienie spowodowane odklejeniem łożyska. Jak podaje Współczesna „w ocenie prokuratury i biegłych sprawa nie musiałaby zakończyć się tak tragicznie, gdyby lekarka pogotowia dokładniej zbadała ciężarną kobietę i wykryła krwawienie. Nawet wtedy, gdy rodząca trafiła do szpitala z silnym krwotokiem, szansa jeszcze była, ale - jak stwierdzili eksperci - pielęgniarka z izby przyjęć, zamiast natychmiast skierować kobietę na oddział, zajęła się najpierw administracyjnymi procedurami przyjmowania jej do szpitala.”

Zarówno lekarka jak i pioelegniarka nie przyznają się do winy. Za nieumyslne narażenie Grozi im do roku pozbawienia wolności.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę