Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Mniej bezrobotnych

Niewiele ponad 5 tysięcy bezrobotnych zarejestrowanych jest na listach Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Bezrobocie w regionie ciągle spada. Dziś oficjalnie stopa bezrobocia wynosi około 12%, przy czym w samym mieście jest o 2 punkty procentowe wyższa.


Na ogólną liczbę 5052 bezrobotnych 3104 to mieszkańcy Łomży. Większość bezrobotnych to kobiety. W Łomży stanowią one ponad 60% zarejestrowanych bezrobotnych.
W czerwcu rejestry PUP uszczupliły się o 97 osób w stosunku do maja i aż o ponad 1100 osób w stosunku do czerwca 2006 roku.  Główne przyczyny spadku bezrobocia to podjęcia pracy, choć w każdym miesiącu jest po kilkadziesiąt osób, które rezygnują ze statusu bezrobotnego nie podając żadnej przyczyny.
W maju prace znalazło 228 bezrobotnych, a 72 nie potwierdziły gotowości do pracy.  

Jak podaje Mieczysław Bieniek dyrektor łomżyńskiego PUP w ostatnich dniach ruch w łomżyńskim zatrudniaku nieco wzrósł. Ma to związek z końcem roku szkolnego i końcem I półrocza, czyli zakończeniem niektórych umów na tzw. aktywne formy zwalczania bezrobocia jak roboty publiczne. Jak przyznaje Bieniek tu efektywność działań jest bliska zeru i wraz z końcem umowy zawieranej z jednostkami samorządowymi do zatrudniaka powraca ok. 99% osób skierowanych do robót publicznych.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę