Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Szpitalowi potrzebne są pieniądze...

Główne zdjęcie
Marian Jaszewski – dyrektor szpitala

Strajk lekarzy kosztował już łomżyński szpital około 3,5 mln zł. Sytuacja finansowa placówki pogarsza się. Aby zapewnić pieniądze na bieżące wydatki dyrektor szpitala chce zaciągnąć kredyt. Szpitalowi potrzebny jest co najmniej 1 mln zł. Na jego wzięcie musi jednak zgodzić się samorząd województwa podlaskiego, który pełni funkcję organu prowadzącego szpitala. Jak podkreśla Marian Jaszewski – dyrektor szpitala – odpowiedni wniosek o zgodę na zaciągnięcie kredytu został wysłany do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.


Dyrektor ma nadzieje, że pracownicy urzędu i zarząd szybko wniosek zaopiniują i jak najszybciej trafi on pod obrady sejmiku. Jak dodaje Jaszewski decyzję o zgodzie na kredyt niewątpliwie ułatwiłoby przerwanie strajku przez lekarzy.  
Tymczasem decyzja o tym czy strajk zostanie przerwany ma zapaść dziś po godzinie 10.00 podczas zebrania strajkujących lekarzy. Wczoraj dyrekcja szpitala i przedstawiciele komitetu strajkowego rozmawiali o przerwaniu strajku i przejściu lekarzy z umów o pracę na umowy kontraktowe. Lekarze domagają się aby kontrakty odpisali wszyscy strajkujący lekarze. Dyrektor odpowiada, że zdecyduje o tym specjalna komisja w której byłoby trzech przedstawicieli lekarzy. Jaszewski dodaje, że jeśli lekarze na przerwanie strajku się nie zdecydują już w czwartek mogą zostać ogłoszone pierwsze konkursy na lekarzy na szpitalne oddziały.  

Przypomnijmy strajk lekarzy w łomżyńskim szpitalu rozpoczął się 21 maja. Lekarze, poza tym, ze nie leczą to nie wypełniają także druków sprawozdawczości, które uprawniają NFZ do wypłaty szpitalom pieniędzy. Na początku czerwca, w ramach zaostrzenia strajku, 92 lekarzy złożyło wypowiedzenia z pracy. W ubiegłym tygodniu dyrektor szpitala zawiesił funkcjonowanie dwóch szpitalnych oddziałów - laryngologicznego i okulistycznego. Wczoraj kilku lekarzy z laryngologii przerwało strajk tym samym wznowiono pracę laryngologii. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę