Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

PRL Łomży

Wydanie ponad ćwierć miliarda złotych na inwestycje w ciągu najbliższych czterech lata – zakłada Plan Rozwoju Lokalnego Łomży. Dokument dziś będzie przedstawiony łomżyńskim radnym. Z opracowania wynika, że gro środków przeznaczanych na inwestycje będę pochodziły z poza budżetu Łomży. Z niemal 60 milionów złotych skierowanych na realizacje PRL w przyszłym roku tylko niewiele ponad 15 milionów to środki własne miasta. Większość pieniędzy ma pochodzić z Unii Europejskiej.

Podobnie ma być także w latach następnych. W sumie do 2008 roku na Plan Rozwoju Lokalnego ma zostać wydanych ponad 253 miliony złotych.
Efektem realizacji PRL-u ma być z kolei dynamiczne wychodzenie przez Łomżę z zapaści gospodarczej. Już za kilka lat ma tu być zdecydowanie bardziej bezpiecznie na drogach. Poza tym spodziewany jest wzrost atrakcyjności terenów przeznaczonych na infrastrukturę turystyczną co ma związek z poprawą stanu środowiska. W mieście ma także nastąpić dynamiczny rozwój przedsiębiorczości, mają przybyć inwestorzy zewnętrzni, a w efekcie również nowe miejsca pracy.
Wdrożeniem Planu Rozwoju Lokalnego zajmować się będzie bezpośrednio Urząd Miasta Łomża. Jednak, dla realizacji niektórych zadań konieczna będzie współpraca z władzami sąsiednich gmin i Powiatu oraz sektorem prywatnym.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę