Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi za www.samorzad.pap.pl

Maksymalnie, ale za mało

Pieniądze wykorzystane maksymalnie, ale zbyt małe w stosunku do potrzeb woj. podlaskiego - takie są wnioski uczestników wtorkowej konferencji w Białymstoku, poświęconej Zintegrowanemu Programowi Operacyjnemu Rozwoju Regionalnego (ZPORR) w województwie podlaskim. Podlaskie otrzymało ze ZPORR na lata 2004-2006 110 mln euro. Jest to jedna z najmniejszych kwot w kraju.


Jak podano na konferencji, beneficjenci z Podlaskiego (przede wszystkim samorządy, zwłaszcza gminy) zakontraktowali już 98 proc. pieniędzy przyznanych regionowi, z czego zrealizowane płatności sięgają 63 proc.

Jak wyliczono, dzięki funduszom ze ZPORR-u w woj. podlaskim powstało dotąd prawie 13,5 km nowych dróg, a 186 km zmodernizowano. Wybudowano też 473,5 km nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych oraz pięć nowych oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody. Służba zdrowia otrzymała ponad 270 sztuk nowego sprzętu (m.in. karetki pogotowia i wyposażenie oddziałów, w tym sprzęt onkologiczny). Niektóre inwestycje wciąż trwają.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę