Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

AKCJA STRAJKOWA 29.05.2007

Decyzja o strajku podtrzymana! Zarząd Główny ZNP potwierdził decyzję o przeprowadzeniu dwugodzinnego strajku ostrzegawczego pracowników oświaty 29 maja. Decyzję poprzedziło spotkanie kierownictwa ZNP z premierem Jarosławem Kaczyńskim i wicepremierem, ministrem edukacji Romanem Giertychem. – Zabrakło „kropki nad i”, czyli konkretów – komentował Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Za strajkiem głosowało 54 członków ZG, dwie osoby wstrzymały się od głosu, nikt nie był przeciw.
ZNP domaga się 20 proc. podwyżek dla nauczycieli, zachowania co najmniej do 2011 r. prawa do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę, objęcia nauczycieli tzw. pomostówkami, zwiększenia nakładów na oświatę oraz utrzymania dialogu społecznego rządu z ZNP.
Rzecznik rządu, Jan Dziedziczak tuż po spotkaniu związkowców z premierem poinformował, że szefowi rządu zależy na załatwieniu sprawy wynagrodzeń nauczycieli – stażystów, którzy zarabiają 900 zł. Zwrócił także uwagę, że nauczyciele są jednak najliczniejszą grupą zawodową i każda zmiana ich wynagrodzeń pociąga za sobą poważne skutki dla budżetu.


O sprawach emerytalnych kierownictwo ZNP na rozmawiać z wicepremierem Przemysławem Gosiewskim w przyszłym tygodniu. Natomiast 30 maja odbędzie się spotkanie kierownictwa Związku z wicepremierem i szefem MEN, Romanem Giertychem oraz z przedstawicielami oświatowej „Solidarności”. – Będziemy rozmawiać o podwyżkach płac dla nauczycieli. Zastanowimy się także nad powołaniem zespołu, który będzie pracował nad najważniejszymi sprawami polskiej edukacji – powiedział Broniarz.

Zarząd Oddziału
cz, 24 maja 2007 12:26
Data ostatniej edycji: cz, 24 maja 2007 12:37:00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę