Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 196

Krótki komentarz o długości racji stanu

- Marszałek Putra zgolił wąsy – wiadomość obiegła kraj lotem błyskawicy. - Nie ma wąsów?! To jest news! - zakrzyknęli bracia dziennikarze i rozpoczęli stałą transmisję z braku wąsów marszałka. Na wieść lekarze zaczęli przyjmować pacjentów – strwożeni zapomnieli, że strajkują, nauczyciele z ZNP zastygli w bezruchu, wieszając flagi związkowe w przeddzień protestu. Niebezpieczne ruchy rozpoczęły się w kopalniach, bo górnicy myśleli, że to sygnał – na ulice, na Stolicę!

Wydarzenie (sic!) sprawiło to nie lada gratkę internautom, którzy – jak zwykle pragmatyczni i cyniczni – na forach też dali się nabrać. Pojawiły się głosy, że teraz przystojniejszy, że wcześniej wyglądał jakby zjadł miotłę, w obozie kontrargumentów znalazły się natomiast i takie, że to teraz miotła wyliniała. Wyzwano go od cukiereczków i innych wedlowskich podrobów. W każdym bądź razie ubaw po pachy. Marszałek próbował najpierw tłumaczyć, że to wszystko gwoli zakładu, który swój finał miał po wyborach przedterminowych do sejmiku województwa podlaskiego. Wstrząsnęło, nie zmieszało, to trochę opinią publiczną, bo jak to – polityk prawicowy i doświadcza hazardu. Marszałek szybko zmienił front, mówiąc, że to taki tam nie warty zachodu zakład, w którym założył się sam ze sobą. Szybko jednak, żeby nie być posądzonym o rozdwojenie jaźni, słowo „zakład” zmienił na „postanowienie”. Wiadomo, że postanowienie poprawy i szczery żal są warunkiem dobrej spowiedzi, ale nie o pokutę zapewne chodziło marszałkowi.
- Dlaczego PiS wygrał wybory – pytanie zadaje jakiś czas temu dziennikarka specjalistce od retoryki i erystyki. Rezolutna pani naukowiec dowodzi, że to wszystko kwestia retoryki i erystyki, a jakże. - Z politykami i narodem jest jak z kobietą i mężczyzną – mówi odważnie. - Kobieta tak naprawdę nigdy nie uwierzy, kiedy facet mówi „będę Cię kochał całe życie”, ale lubi to usłyszeć – podsumowuje. Podobnie z marszałkiem, być może chodzi o to, by naród sobie o nim przypomniał i o jego obietnicach.  Pozostając bowiem przy temacie międzypłciowym i zapożyczając zwrot z dziedziny prof. Starowicza – rutyna jest mordercą związków. Marszałek też nie chciał być rutynowy, i udało mu się to, o czym świadczy uwaga słynnych publicystów, felietonistów i Waszych uniżonych klawiaturników jak niżej podpisany. W poradniku dotyczącym komunikacji w związku czytałem kiedyś (wyłącznie z pobudek zawodowych!), że w ten sposób realizujemy swoje marzenia. Banalne wprawdzie, ale potwierdza, że związek pomiędzy politykami a narodem pozwala tym pierwszym realizować najskrytsze wręcz marzenia. Marzeń i ambicji marszałkowi zapewne nigdy dość, bo i wąsy miał przysadziste i długie. Niczym polska Racja Stanu.
Faktem jest, że wąsy marszałka już zostały obcięte. Nawet jak odrastać będą setki razy, a on na oczach tysięcy będzie zapamiętale je żniwował – to już nie będzie to samo.
Bez odpowiedzi pozostaje więc pytanie – co zrobi marszałek, by zauważono go przed wyborami. Czy będzie jeszcze coś do spektakularnego obcięcia.
Podobno na okoliczność wyborów Oleksy zapuszcza sobie włosy,  zaprojektował już dziarę, a kontenerowcem z Chin płynie specjalny t-shirt z napisem ACID. Konkurencja się szykuje.

Mariusz Rytel

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę