Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

100 razy więcej akcji Pepees-u?

Zarząd łomżyńskiego Pepees-u chce dokonać podziału (tzw. splitu) akcji spółki. Każdy właściciel papierów jedynej łomżyńskiej spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie za jedną „starą” akcję otrzymał 100 „nowych”. Propozycję zarządu firmy zaakceptowała Rada Nadzorcza. Decyzja o podziale może zapaść na najbliższym Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Pepees-u.

Jak podaje Gazeta Giełdy Parkiet w ostatnich latach dwukrotnie próbowano przeprowadzić w Pepeesie split. Ostatni raz w lutym ubiegłego roku, gdy proponowano skalę podziału 1 do 6. Nie udawało się, bo trzeba było dokonać zmian w statucie spółki, które może przegłosować WZA większością trzech czwartych głosów. Tymczasem za każdym razem przeciwny podziałowi był Hubert Gierowski, który kontroluje - razem z powiązanymi z nim spółkami - ponad 27 proc. głosów.
Teraz zarząd Pepeesu ma przedstawić nowe propozycje podziału akcji - w proporcjach 1 do 100. Głosowanie ZWZA nad splitem może odbyć się pod końca czerwca. Prawdopodobnie w tym samym czasie akcjonariusze poznają pomysły prezesa na zagospodarowanie 126 mln zł uzyskanych ze sprzedaży Browaru Łomża i zdecydują, czy spółka ma np. inwestować w dużą fabrykę biopaliw, czy też część pieniędzy przeznaczyć na wykup akcji własnych w celu umorzenia.

Tymczasem przez ostatni tydzień znowu dynamicznie rosną ceny akcji spółki. Po decyzji prezesa UOKiK, który zgodził się na sprzedaż należącego do Pepees-u Browaru Łomża duńskiej firmie ROYAL UNIBREW akcje spółki zdrożały z niespełna 140 na ponad 160 zł

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę