Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Oświadczenie strajkujących lekarzy

Zakładowy Komitet Strajkowy OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży informuje, że na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Łomży w dniu 15/05/2007 odbędzie się strajk jednodniowy. Strajk będzie miał formę ostrego dyżuru. W związku z powyższym wydarzeniem w tym dniu wstrzymana zostanie praca we wszystkich oddziałach szpitalnych i pracowniach diagnostycznych (RTG, USG, Pracownia endoskopowa) Nie będą też wykonywane planowe zabiegi operacyjne. Nieczynne będą również poradnie specjalistyczne. W okresie strajku jednodniowego udzielana będzie jedynie pomoc w nagłych zachorowaniach oraz w sytuacji zagrożenia życia pacjentów.

Ze strajku wyłączone będą:

• SOR
• Stacja dializ
• Pododdział Onkologii (w zakresie planowych zabiegów chemioterapii)
• OIOM
• Sala porodowa

Akcja strajkowa w dniu 15/05/2007 jest częścią ogólnopolskiego protestu lekarzy organizowanego przez Krajowy Komitet Strajkowy Lekarzy OZZL.

Z przykrością podjęliśmy decyzję o zaostrzeniu formy protestu jednak uważamy, że jest to jedyne wyjście aby osoby odpowiadające za organizację ochrony zdrowia w Polsce zaczęły w sposób poważny traktować nas i nasze postulaty. Każdy w naszym kraju ma prawo do pracy i prawo do godziwej zapłaty za wykonaną pracę, dlatego nie wyrażamy zgody na pozbawianie nas tego prawa.

Celem naszego protestu jest doprowadzenie do zmian systemu ochrony zdrowia w sposób, który umożliwi lekarzowi godne wykonywanie jego zawodu a pacjentom zapewni rzeczywisty dostęp do świadczeń medycznych o wysokim standardzie.

Zakładowy Komitet Strajkowy
przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę