Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Strajk w szpitalu

Lekarze łomżyńskiego szpitala szykują się do strajku ostrzegawczego. Ma on odbyć się w czwartek w godzinach od 11 do 13. W związku z tym przez dwie godziny nie będą wykonywane planowane zabiegi w oddziałach zabiegowych, specjalistyczne zabiegi w pracowniach diagnostycznych, a także wstrzymane zostaną przyjęcia w poradniach specjalistycznych.

W nadesłanym oświadczeniu podpisanym przez prezydium Zakładowego Komitetu Strajkowego OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży czytamy: „Lekarze w Polsce od wielu lat są nadmiernie wykorzystywani i dyskryminowani ekonomicznie. Tej sytuacji należy położyć kres. Nie chcemy już dłużej pracować za symboliczne wynagrodzenie, które urąga naszej godności zawodowej i osobistej.”
Łomżyńscy lekarze przypominają, że 27 kwietnia w szpitalu został powołany Zakładowy Komitet Strajkowy. Jego celem jest przeprowadzenie strajku w ramach ogólnopolskiej akcji strajkowej ogłoszonej przez Krajowy Komitet Strajkowy Lekarzy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Protest w Łomży rozpocznie się w czwartek 10 maja i będzie miał charakter strajku ostrzegawczego trwającego 2 godziny – od 11.00 do 13.00.
„W trakcie protestu lekarze powstrzymają się od wykonywania pracy za wyjątkiem sytuacji, które zostaną ocenione jako zagrożenie życia pacjentów” - czytamy w oświadczeniu Zakładowego Komitetu Strajkowego lekarzy łomżyńskiego szpitala.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę