Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie spada

Kwiecień był kolejnym miesiącem spadku bezrobocia w Łomży – informuje powiatowy Urząd Pracy. W ubiegłym miesiącu liczba zarejestrowanych w PUP bezrobotnych zmniejszyła się o 440 osób. W tym samym czasie do urzędu wpłynęły aż 254 oferty pracy.

Spadek poziomu bezrobocia związany z kierowaniem bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu (m.in. staże – 30 osób, prace interwencyjne – 50 osób, roboty publiczne – 34 osoby) oraz rozpoczęciem prac sezonowych w budownictwie, drogownictwie i rolnictwie.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu kwietnia 2007 roku wyniosła 5.549 osób, w tym w mieście Łomża 3.378 osób. Stopa bezrobocia wyniosła więc 13,2 % (dla miasta Łomży 14,6 %)

W kwietniu 2007 r. zmniejszyła się o 75 osób liczba bezrobotnych posiadających prawo do zasiłku i w chwili obecnej wynosi 626 osób (w tym 249 kobiet). Grupa bezrobotnych z prawem do zasiłku stanowi 11,3 % ogółu zarejestrowanych bezrobotnych.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę