Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Spadek bezrobocia

O blisko 20% spadła w ciągu roku liczba osób bezrobotnych – wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy wŁomży. W końcu lutego w rejestrach tutejszego urzędu figurowało 6351 osób bezrobotnych to o 1578 osób mniej niż w końcu lutego ubiegłego roku. W porównaniu do stycznia tego roku bezrobocie zmniejszyło się 1,4%.

Z rejestrów bezrobotnych w Łomży i okolicy w lutym 2007 roku ubyło 89 osób.  Pracę podjęło 251 osób bezrobotnych tj. o 65 więcej niż w styczniu  i o 33 więcej niż w analogicznym okresie 2006 roku. Jak podkreślają pracownicy PUP - nieznaczne zmniejszenie poziomu bezrobocia związane jest z otrzymaniem środków Funduszu Pracy na aktywne przeciwdziałanie bezrobociu i rozpoczęciem kierowania bezrobotnych na te formy.

Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec lutego 2007 roku wyniosła 15,0% przy czym tradycyjnie miasta Łomży była ona o ponad dwa punkty procentowe wyższa, a dla okolicznych gmin o dwa punkty niższa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę