Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Z biznesmenami o ekonomicznej podstrefie

Główne zdjęcie
od lewej: Maciej Zajkowski prezes ŁIP-H, Jerzy Brzeziński prezydent Łomży, Marcin Sroczyński wiceprezydent
fot. www.um.lomza.pl

Przedstawiciele 30 firm z Łomży i okolicy spotkali się z prezydentem Łomży Jerzym Brzezińskim. Rozmowy dotyczyły zasad tworzenia i możliwości inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych. Pojawiła się bowiem realna szansa, że w Łomży zostanie utworzona podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

przedsiębiorcy biorący udział w spotkaniu <br />
fot. www.um.lomza.pl
przedsiębiorcy biorący udział w spotkaniu
fot. www.um.lomza.pl
Spotkanie władz miasta z zarządem i podmiotami zrzeszonymi w Łomżyńskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej odbyło się w łomżyńskim ratuszu.
Jak poinformowało po spotkaniu biuro prasowe ratusza rozmowy dotyczyły zasad tworzenia strefy,  możliwości inwestowania, a także istnienia terenów w mieście Łomża, które mogą być objęte strefą, jak i ewentualnie pozyskania terenów znajdujących się w przyległych gminach: Piątnica i Łomża.
Zdaniem władz miasta najistotniejsze są związane z tym zachęty inwestycyjne, tj. zwolnienia od podatku dochodowego dla inwestorów inwestujących w strefie. W Łomży dochodzi dodatkowo zwolnienie od podatku od nieruchomości, które jest zagwarantowane uchwałami Rady Miejskiej.
Z komunikatu wynika, ze są już pierwsi „znaczący inwestorzy” z firm łomżyńskich, którzy są w stanie zainwestować tu znaczące środki i utworzyć w Łomży nowe miejsca pracy. Władze miasta wyrażają także nadzieję że podstrefa przyciągnie innych, w tym także zagranicznych inwestorów.

Informacje związane z tworzeniem podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne w Łomży przez najbliższy tydzień można uzyskać w siedzibie Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej tel. (86) 2163355; e-mail: biuro@iph.lomza.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę