Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kurs Pepeesu rośnie podbijany planami sprzedaży browaru

„Dopóki nie będzie pewności, jaką ścieżkę sprzedaży Browaru Łomża wybrano, jest duże pole dla spekulacji” – napisał we wtorkowym wydaniu dziennik Parkiet. Tymczasem akcje spółki ciągle idą w górę. Podczas wtorkowej sesji GPW akcje Pepees-u kolejny raz znacznie zyskały i kolejny raz pobiły swoje rekordy wszech czasów. Cena w pewnym momencie przekroczyła nawet 170 zł, ale ostatecznie sesja została zamknięta na kursie 168 zł.

Jak podaje Parkiet wzrost kursu akcji Pepees-u może być spowodowany spodziewanymi dobrymi wynikami spółki za IV kwartał 2006 r, lub też oczekiwaniami inwestorów co do przyszłości tego Browaru Łomża, którego właścicielem jest Pepees.
Ten drugi powód związany jest z planami sprzedaży Browaru. Pepees chce to zrobić przez wprowadzenie mniejszościowego pakietu akcji Browaru Łomżana giełdę lub sprzedaży całej piwowarskiej firmy inwestorowi strategicznemu. „Obie opcje są wciąż, zdaniem zarządu spółki i głównych akcjonariuszy, równie prawdopodobne – podaje Parakiet dodając, że z jego informacji wynika, że kupnem browaru miałby być zainteresowany duński Royal Unibrew lub Carlsberg Polska.
- Na razie żadne oficjalne dokumenty potwierdzające chęć kupna browaru przez większego producenta piwa nie pojawiły się "na stole" - mówi gazecie Andrzej Kiełczewski, prezes Pepeesu.
Także Wojciech Faszczewski jeden z członków rady nadzorczej Pepeesu podaje w dzienniku, że nagły i bardzo wysoki wzrost cen akcji spółki może mieć związek z planami odnosnie Browaru Łomża.

- Uważa, że skok ceny papierów jest skutkiem działań spekulacyjnych, którym sprzyjają domysły wokół transakcji sprzedaży Browaru Łomża – mówi Parkietowi Faszczewski. - Myślę, że za miesiąc, dwa będzie jasne, co stanie się z producentem piwa - dodaje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę