Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Wiceprezydent wyszedł przed szereg?

Główne zdjęcie
Jarosłąw Zieliński wiceminister MSWiA, poseł RP

- Wypowiedzi wiceprezydenta Łomży Marcina Sroczyńskiego ogłaszające szybkie otwarcie w Łomży podstrefy Suwalskiej Specjalne Strefy Ekonomicznej są przedwczesne – stwierdził w piątek wieczorem wiceminister MSWiA poseł Jarosław Zieliński. Zdaniem wiceministra wypowiedzi te rozbudzają niepotrzebne emocje... Na specjalną konferencję prasową sprowokowaną wypowiedzią wiceprezydenta Sroczyńskiego wiceminister zaprosił prezesa SSSE Grzegorza Mackiewicza.

Grzegorz Mackiewicz prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Grzegorz Mackiewicz prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
J. Zieliński, G. Mackiewicz, K. Niewiadomski
J. Zieliński, G. Mackiewicz, K. Niewiadomski
- W tym co powiedział wiceprezydent Sroczyński jest część prawdy, tylko wydaje mi się, że o tym można mówić gdy są fakty, ale nie zamiary. Dziś są zamiary, ale nie ma jeszcze faktów – podkreślał  Jarosław Zieliński. Poseł i wiceminister w jednej osobie dodawał, że zaangażował się w tworzenie w Łomży podstrefy SSSE. Mówił, że wszystko zapowiada się bardzo obiecując, ale jest dopiero na początku długiej drogi.
- Proces tworzenia podstrefy to nie jest z dnia na dzień – mówił też obecny na konferencji prezes SSSE Grzegorz Mackiewicz.
Dodawął, że w czwartek uzyskano wstępną zgodę ministra gospodarki na utworzenie takiej podstrefy, ale minister postawił warunek, że musi być duży inwestor.
- W przypadku Łomży to wydaje się już załatwione – mówi Mackiewicz -  Pięć firm jest zainteresowanych zainwestowaniem w mieście, ale jeszcze nawet nie mamy podpisanych listów intencyjnych w tej sprawie – dodawał.
Prezes Mackiewicz podkreślał że procedura tworzenia podsstrefy jest czasochłonna.  
- Przygotowania całej procedury to jest minimum pół roku zanim możemy ogłosić, że powstała taka podstrefa – mówił prezes Mackiewicz. Dodawął, że jest wola zarządu SSSE na rozszerzenia działalności na Łomżę, jest także przychylność rządu i zaangażowania wiceministra Jarosława Zielińskiego.  
Pewnym problemem są grunty pod inwestycje, których w Łomży za dużo nie ma. W ocenie Grzegorza Mackiewicza strefa powinna obejmować co najmniej 30 – 50 ha, dlatego może ona również sięgać na sąsiednie gminy. Prezes Mackiewicz wymieniał przy tej okazji gminę Piątnica

Z wyliczeń prezes SSSE wynika, że firmy które są zainteresowane zainwestowaniem w łomżyńskiej podstrefie SSSE mogłyby stworzyć około 300 miejsc pracy w ciągu dwóch – trzech lat.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę