Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Droga przez dolinę Rospudy: wiceminister popiera ekologów, ale...

Główne zdjęcie
od lewej: Bohdan Paszkowski wojewoda podlaski i Jarosław Zieliński wiceminister MSWiA

Ekolodzy mają rację, ale ich powinno się wysłuchać 10 czy 15 lat temu – mówił Jarosław Zieliński wiceminister MSWiA komentując sytuację jaka powstała po podpisaniu przez wojewodę podlaskiego pozwolenia na budowę obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy. - Przestudiowałem te koncepcje ekologów, mądrych ludzi, tylko że ich nie wysłuchano wtedy... - mówił wiceminister Zielińskiw piątkowy wieczór na konferencji prasowej w Łomży. Wiceminister dodawał, że teraz na wysłuchanie racji ekologów jest już za późno.

od lewej: J. Schabieński wicewojewoda, B. Paszkowski wojewoda, J. Zieliński wiceminister MSWiA, G. Mackiewicz prezes SSSE, K. Niewiadomski doradca ministra MSWiA
od lewej: J. Schabieński wicewojewoda, B. Paszkowski wojewoda, J. Zieliński wiceminister MSWiA, G. Mackiewicz prezes SSSE, K. Niewiadomski doradca ministra MSWiA

- Dzisiaj gdybyśmy zaczęli od nowa to wcale nie ma gwarancji, żebyśmy nie powtórzyli tych samych problemów albo podobnych, bo każdy przebieg takiej drogi będzie budził kontrowersje - mówił wiceminister Jarosław Zieliński.
Dodawał także, że proces planistyczny i decyzyjny znów mógłby trwać wiele lat, a na to nie ma czasu.
- Nas nie stać na wiele lat jako mieszkańców województwa i użytkowników drogi, bo każde życie ludzkie, które kończy się na tej drodze, to jest wielkie oskarżenie nas wszystkich. Musimy robić to co jest możliwe aby jak najszybciej z tym skończyć – dodawał wiceminister MSWiA.
Odnosząc się do zapowiadanych przez przedstawicieli UE kar dla Polski za nieprzestrzeganie unijnego prawa i niszczenie środowiska Jarosław Zieliński twierdził, że nie powinny być one stosowane.
- Wydaje się, że został przyjęty wariant optymalny, po wyczerpaniu wszystkich procedur i czynności, które powinny być przez Unię Europejską uwzględnione. To powinno wyjaśniać  decydentom UE, że proces jest przeprowadzony prawidłowo i że nie powinniśmy jako Polska być za to karani – podkreślał wiceminister Zieliński.

Obecny na konferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podkreślał, że podpisana przez niego decyzja na budowę obwodnicy Augustowa jest zgodna z prawem, i że on „nie ma obaw, o to, że spotkają nas za nią sankcje ze strony UE".

Przypomnijmy pod popisaniu w piątek przez wojewodę podlaskiego pozwolenia na budowę drogi przez cenną przyrodniczo dolinę Rospudy Komisja Europejska zapowiedziała, że jest zdecydowana na zastosowanie przyspieszonej procedury karnej przeciwko Polsce. Unia ostrzega, że może to  doprowadzić do braku zgody KE na finansowanie z funduszy unijnych innych projektów transportowych w Polsce.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę