Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Z krowy najlepsze jest Łaciate

Według najnowszych badań MEMBR Łaciate jest nadal najczęściej wybieranym mlekiem przez Polaków. Producent Łaciatego SM Mlekpol z Grajewa jest zaś najsilniejszym mlecznym producentem w kraju. Na drugim miejscu w tym rankingu uplasowała się Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego. Udziały rynkowe poszczególnych marek mleka przedstawia magazyn „Forum Mleczarskie”.

Sprzedaż detaliczna mleka w Polsce to 637 mln litrów rocznie o wartości 1,23 mld zł. Mleko pasteryzowane stanowi 46% całego rynku mleka, zaś resztę (około 53%) - UHT. Najlepiej rozpoznawalną marką mleka jest Łaciate produkowane przez SM Mlekpol z Grajewa. Łączne udziały Mlekpolu w rynku mleka oceniane są na 24,2% pod względem ilości oraz 29,5% pod względem wartości (dane MEMBR za okres wrzesień 2005 - sierpień 2006). Drugą pozycję w gronie producentów mleka zajmuje Grupa Kapitałowa Mlekovita : 9,6% udział ilościowy oraz 10,2% - wartościowy. Brąz w rankingach sprzedażowych należy do mleczarni z Łowicza: 6,4% udział ilościowy i 7,1% - wartościowy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę