Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

ŁOMŻYŃSKI GOŚCINIEC 2004 - FOTOREPORTAŻ

Gościniec Łomżyński pon, 13 września 2004 12:11

24 lipca 2004

Największy rejbak świata upieczony w Łomży.

cz nie, 25 lipca 2004 14:10

Ponad tysiąc kilogramów waży największy rejbak świata, upieczony w Łomzy. Rejbak- to babka ziemniaczana - tyle, że w wydaniu kurpiowskim. Przygotowano go z 800 kg kartofli, 150-ciu kg boczku, 50-ciu kg kiełbasy, 20 kg cebuli, 2 kg pieprzu i 2 soli, oraz kilku kilogramów maki. I choć pieczenie rejbaka trwało blisko 6 i pól godziny, to aby go posmakować czekało w amfiteatrrze do późnej nocy kilkanaście tysięcy łomżan. Najwiekszą babkę ziemniaczaną świata o wymiarach 6-ciu metrów kwadratowych przygotowało dziewięciu kucharzy i kilkunastu ich pomocników. Całość nadzorował Maciej Kuroń, który osobiście mieszał m.in. smażoną do rejbaka cebulę i wędliny.

Ach to był wieczór ...

Foto: Ach to był wieczór ...
mm nie, 25 lipca 2004 11:13

W nocy zakończył się "Łomżyński Gościniec". Atrakcje wieczorne pozostaną w pamięci bawiących się jeszcze długo. Najpierw koncert zespołu Brathanki, później pokaz sztycznych ogni. Oczywiście, po wielu godzinach upiekł się też Największy na Świecie Rejbak.

Pieczemy wielkiego rejbaka

Foto: Pieczemy wielkiego rejbaka
cz so, 24 lipca 2004 23:42

Około 6 metrów kwadratowych powierzchni ma upieczony w sobotę w Łomży największy na świecie rejbak. Babkę ziemniaczaną łomżanom pomagał piec sam pierwszy kucharz III Rzeczypospolitej Maciej Kuroń – znany z telewizyjnego programu Gotuj z Kuroniem. Babka ziemniaczana pieczona była w specjalnym (szamotowym) piecu elektrycznym Temperatura pieczenia dochodział do 320 stopni Celcjusza.

Mariusz Potrzebka najszybszy z łomżan w toczeniu beczki

cz so, 24 lipca 2004 22:19

„Toczenie beczki” BROWAR - ŁOMŻA była jedną z głównych konkurencji sobotniego festynu "Gościniec Łomżyński". W amfiteatrze przy ulicy Zjazd popołudnie i wieczór spedziło tysiące mieszkanców Łomży. Było co zjeść i wypić, można było się pobawić, posłuchać muzyki i ... toczć beczkę Browaru Łomża.

Impreza Plenerowa „Gościniec Łomżyński”

mm pon, 12 lipca 2004 12:30

24 lipca (sobota) 2004r. w Amfiteatrze przy ul. Zjazd w Łomży rusza "Gościniec Łomżyński". W czasie festynu organizowanego przez Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych, pod honorowym patronatem Prezydenta Łomży podjęta będzie próba upieczenia największego na świecie rejbaka czyli babki ziemniaczanej. Być może pobijemy również rekord Księgi Guinessa.

« · 1 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę