Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Wideofilmowanie - ślub, wesele

Łomża i okolice

    Pragnienie posiadania pamiątki po tym szczególnym wydarzeniu jakim jest ślub i wesele, towarzyszyło ludziom od zawsze. Wieki temu były to relacje kronikarzy, opisy poetów i pisarzy, obrazy i wreszcie pierwsze fotografie i próby z taśmą filmową. Dopiero od kilkunastu lat jest to oprócz fotografii, również praktyczna technika video. 

    Ze względu na szczególną wagę wydarzenia, najczęściej zatrudnia się profesjonalistę. Wcześniej był to wujek, szwagier, kolega – ktokolwiek kto miał kamerę. Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna. Obok dość drogiego "idealnego" kamerzysty za 1200 – 2500 zł bywają na weselu jeszcze dwie lub trzy kamery w rękach gości weselnych. Wujkowi lub cioci może wyjść bardzo fajny film z uroczystości, ale wcale nie musi. Taki jest przywilej amatora. Wynajęty kamerzysta ma tylko jedną możliwość – jemu musi się wszystko udać, bez względu na sytuację, pogodę, warunki itp. Za tą gwarancję płacimy. 

    Musicie być jednak świadomi, że to nie kamera czy komputer robi film, tylko człowiek. W tej dziedzinie – jak w każdej innej – działają ludzie lepsi i gorsi. Do branży weselnej raczej nie trafiają na stałe absolwenci łódzkiej szkoły filmowej. Zwykle są to pasjonaci z większym lub mniejszym doświadczeniem. Z talentem godnym najlepszych operatorów filmowych, lub też osoby przypadkowe chcące dorobić do pensji. Jakość filmu nie zawsze zależy od rodzaju kamery. Kamerzysta który w czasie rozmowy wstępnej gloryfikuje wyłącznie swój sprzęt, z pewnością nic więcej nie ma do zaoferowania. Natomiast w przypadku osób u których zauważymy, że dysponują dość znaczną wiedzą operatorską, zrealizowany film z pewnością będzie o niebo lepszy od kogoś, kto ma droższy sprzęt a filmuje na automacie.

Marcin Muzyk
cz, 24 stycznia 2008 11:05
Data ostatniej edycji: so, 26 stycznia 2008 10:52:21

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę